Sebastiánek prohrál svůj statečný boj se Shprintzen Goldbergovým syndromem

Ačkoliv pomáhat je důležité a hezké, někdy to nestačí a osud zasáhne za nás. Tak se tomu stalo i v případě Sebastiánka, který trpěl velmi vzácným onemocněním – Shprintzen Goldbergovým syndromem. Přes neustálou obětavou péči svých rodičů i přes svou velkou bojovnost desetiměsíční Sebastiánek minulý víkend svůj boj o život prohrál.

Sebastiánka jsme vám představili v prosinci v rámci našeho projektu Pro více úsměvů, kdy si pro něj jeho maminka přála důležité zdravotní pomůcky. Kvůli vzácné nemoci, kterou nemá nikdo jiný v republice, musel být Sebastiánek v neustálé péči a napojen na odsávačku hlenů z tracheostomie. Ta je velmi těžká a pro maminku bylo obtížné dojít s ní například k doktorovi. Proto jsme jim darovali odsávačku lehčí, která by navíc sloužila jako rezerva v případě poruchy.

Kvůli čistějšímu prostředí jsme také rodině darovali čističku a zvlhčovač vzduchu, aby Sebastiánka neohrožovaly bakterie a viry. Už tak měl tento bojovník za sebou časté zdravotní peripetie. Od dubna, kdy se narodil, byl v nemocnici nespočetněkrát, maminka už si musela vyzkoušet i umělé oživování.

Ačkoliv víme, že Sebastiánkovi by pomohlo hlavně nalezení vhodného lékaře, který by se nemocí zabýval, i za naši pomoc byla jeho maminka neskonale vděčná. „Chtěli bychom moc poděkovat PROFI CREDITu, že Sebastiánek dostane zdravotní pomůcky, které mu my nemůžeme dopřát, protože to není žádná levná záležitost,“ děkovala nám při našem předvánočním setkání. „Od pojišťovny jsme dostali poukaz na odsávačku hlenů, která váží asi šest kilo. Když s malým musím sama k doktorovi a nesu ho v náručí, k tomu přebalovací tašku a šestikilovou odsávačku, je to vyčerpávající.“ Lehčí odsávačka vážící ani ne dva kilogramy jí tedy měla alespoň trochu usnadnit běžné dny.

Bohužel, věci Sebastiánkovi nepomáhaly dlouho. Můžeme si z toho vzít jedno ponaučení – pokud můžeme někomu pomoci, na nic nečekejme a udělejme to dřív, než bude pozdě. Proto chceme, aby i tyto zdravotní pomůcky byly co nejdříve předány dalším, kteří je potřebují.

Obracíme se v této chvíli na vás. Znáte někoho, kdo by využil lehkou odsávačku hlenů z tracheostomie a čističku vzduchu? Napište nám na info@proviceusmevu.cz nebo na Facebooku Dětský úsměv s PROFI CREDIT. Zajistíme, aby se poté pomůcky dostaly tam, kde budou potřeba.